Oceliari neuspeli ani v piatom zápase Ligy majstrov

Oceliari neuspeli ani v piatom zápase Ligy majstrov

Hokejisti HC Košice nebodovali ani vo svojom piatom zápase v Lige majstrov. V utorňajšom domácom stretnutí prehrali so švédskym tímom AIK Skelleftea 1:2 a prišli aj o teoretickú šancu postúpiť do vyraďovacej fázy. So súťažou sa rozlúčia domácim duelom s Adlerom Mannheim v stredu 18. októbra.

Švédsky tím sa od úvodu prezentoval aktívnym korčuľovaním, vďaka ktorému sa viackrát usadil pred brankárom Janusom. Košičania mali problém vyvinúť súvislejší tlak a hrozili najmä z brejkov. Hostia išli do vedenia v 6. minúte, keď po strele obrancu Grangberga vyťažili zo zakrytého výhľadu Janusa – 0:1.

Košičania sa následne ubránili oslabeniu a na začiatku druhej časti vyrovnali. Prečíslenie troch proti dvom zakončil Lunter – 1:1. Domáci si dávali väčší pozor na defenzívu, no v 33. minúte prepadli v útočnom pásme a únik dvoch na jedného zakončil Pär Lindholm – 1:2. „Oceliari“ sa do vyložených šancí príliš nedostávali, v závere druhej časti však mohol vyrovnať Pollock, no po brejku neprekonal brankára Rautia.

Domácim nevyšla snaha o vyrovnanie ani počas dvoch presiloviek v úvode tretej časti. V nej predviedli väčšiu streleckú aktivitu, ale bez želaného efektu. Neuspeli ani v záverečnej hre bez brankára.

Tréner ocenil bojovnosť

Dan Ceman, tréner HC Košice, neskrýval po zápase sklamanie, ale ocenil bojovnosť svojich zverencov až do posledných sekúnd zápasu.

Páčila sa mi naša prvá tretina. Mali sme dobrý štart, začali sme dôsledným forčekingom. Veľkú časť druhej tretiny sme strávili v obrannom pásme. To sa mi vôbec nepáčilo. Boli sme z toho frustrovaní a vybíjali sme si to sami na sebe. To je to jediné, čo sa mi nepáčilo na našej hre, pretože sme potom dovolili našim emóciám, aby nám diktovali, ako máme hrať. V tretej tretine sme emócie pozitívne využili. Páčilo sa mi, ako sme bojovali až do konca. Som hrdý na náš výkon a myslím si, že aj hráči. Musíme sa poučiť z našich chýb,“ zhodnotil Ceman.

Zdroj: TASR

Foto: HC Košice

Odporúčame

TOP články