Nemocnica v Šaci spustila nový urgentný príjem

Situácia v nemocnici v košickej Šaci je naďalej kritická

Na novom Urgentnom príjme Nemocnice AGEL Košice-Šaca boli prví pacienti ošetrení dnes, vo štvrtok, 28. apríla 2022. Najväčšia z nemocníc siete AGEL, ktorá sa stala trikrát po sebe Najlepšou všeobecnou nemocnicou roka podľa hodnotenia INEKO, vybudovaním moderných priestorov urobila ďalší dôležitý krok k podstatnému zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti a zlepšeniu medicínskych procesov od prijatia, cez triedenie pacientov až po urgentné zákroky a hospitalizácie.

Nemocnica predpokladá, že na novom urgente denne príjme viac ako 150 pacientov v 7 ambulanciách. V nepretržitej prevádzke tu bude pracovať 5 lekárov, 14 sestier, 6 záchranárov a 13 pracovníkov ostatného personálu. Permanentný vstup pre pacientov Urgentného príjmu je zabezpečený z areálu nemocnice, vchodom do nového objektu Urgentného príjmu. Vstup pre ostatných pacientov a návštevníkov nemocnice je zabezpečený hlavným vchodom cez hlavnú recepciu nemocnice denne v čase od 6:00 do 20:00 hod. Príjazd zboku, z hlavnej cesty, je vyhradený výlučne pre sanitné vozidlá (RZP).

Výstavba Urgentného príjmu

Výstavba úplne nového Urgentného príjmu začala pár dní pred vypuknutím pandémie COVID-19, 24. februára 2020. Trvala 21 mesiacov.
Projekt bol spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja IROP vo výške 6 889  tis. € a nemocnica investovala z vlastných zdrojov  1 834  tis. €. Ostatné investície v súvislosti s vybavením pracoviska urgentného príjmu boli financované zo zdrojov AGEL SK a Nemocnice Košice-Šaca v celkovej výške 600 tis. €.
Stavba sa skladá z dvoch hlavných stavebných objektov, ktorý tvorí dvojpodlažný urgentný centrálny príjem a 14-podlažné výškové komunikačné jadro. Celkovo zaberá plochu takmer 2000 m2.

Zdroj: Nemocnica Košice-Šaca

Foto: nemocnicakosicesaca.agel.sk

Odporúčame

TOP články