Nebezpečné stromy popri ceste na Jahodnú vyrezali. Hlásiť ich môžete aj vy

Nebezpečné stromy popri ceste na Jahodnú vyrezali. Hlásiť ich môžete aj vy

Zhruba na štyri hodiny bola dnes dopoludnia uzavretá cesta na Jahodnú až po obec Košická Belá. Mesto a Mestské lesy Košice likvidovali stromy, ktoré boli, aj pre nepriaznivé počasie posledných dní, rizikom pre premávku.

Výdatné dažde a ťažký mokrý sneh spôsobili pád stromov, ich polomy a vývraty v lesoch. Mesto Košice v spolupráci s Mestskými lesmi Košice sa podieľali na likvidácii padnutých stromov ohrozujúcich premávku na verejných cestách. Košickí lesníci dočisťovali stromy zo včerajšieho dňa. Zároveň spílili deväť stromov, ktoré boli nebezpečné.

Foto: Mestské lesy Košice

Oznámiť výskyt nebezpečných stromov v lesných porastoch môžete aj vy. Na webovej stránke www.meleskosice.sk použite odkaz – podnety alebo napíšte správu na sociálne siete Mestské lesy Košice a.s.. Využiť môžete aj mailovú adresu melesko@meleskosice.sk. Užitočné je, ak k podnetu pripojíte fotografiu miesta výskytu nebezpečného stromu, jeho stručný popis, lokalizáciu – ak to je možné, najlepšie priamo na mapke.

Mestské lesy zároveň upozorňujú, že pohyb v lesoch je najmä pre počasie a hroziace vývraty stromov aktuálne veľmi nebezpečný. Na sociálnej sieti vyzývajú ľudí, aby odložili svoje vychádzky do lesa na inokedy, keď sa veterné počasie upokojí.

(LS, CŠ)

Foto: MMK

Odporúčame

TOP články