Hasičom pre dážď pribúdajú výjazdy. Zatopilo aj košický útulok

Hasičom pre dážď pribúdajú výjazdy. Zatopilo aj košický útulok

Hasiči v Košickom kraji vo štvrtok evidujú zásahy v súvislosti s dažďom aj snehovými zrážkami. Potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jana Matis Libová s tým, že zatiaľ absolvovali viac ako 20 výjazdov spojených s počasím.


        „V súvislosti so snehom sa najviac zasahuje v okresoch Spišská Nová Ves, Rožňava a Košice-okolie. Väčšina prípadov je k popadaným stromom,“ uviedla. Za najnáročnejší označila zásah v smere z Košíc na Jahodnú, kde hasiči zasahovali viac ako tri hodiny. „Nachádza sa tam na viacerých úsekoch väčšie množstvo popadaných, nalomených stromov,“ spresnila.
        Čo sa týka dažďa, doposiaľ zaznamenali celkovo tri výjazdy, a to v Košiciach v podchode pri budove katastrálneho úradu, ale aj v Moldave nad Bodvou a v Sečovciach.
        Dážď spôsobil problémy napríklad aj v košickom útulku pre opustené zvieratá, kde voda zaplavila výbehy a niekoľko kotercov. „Útulok je pre kritickú situáciu zatvorený do odvolania,“ uvádza Útulok Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov (ÚVP) Košice na sociálnej sieti.

Okrem toho útulok poprosil o materiálnu pomoc, napríklad plachty, deky, posteľnú bielizeň, nepérové paplóny a vankúše, oblečenie zo savých materiálov. 100 diek daruje útulku aj mesto.

Veci môžete doniesť do útulku v čase od 11:00 do 15:00hod., alebo v piatok 20. januára v čase od 7.00 do 11.00 hod. do garáže pri spodnej vrátnici v budove Magistrátu mesta Košice. Odtiaľ všetky prinesené veci odvezú do útulku v Haniske.

TASR, CŠ

Foto: Fb UVP Košice

Odporúčame

TOP články