Na Ťahanovciach, Severe a Furči sa kosí po novom

Na Ťahanovciach, Severe a Furči sa kosí po novom

Správa mestskej zelene v Košiciach (SMSZ) zabezpečuje na ploche 430 hektárov kosenie v siedmich veľkých mestských častiach. Zhruba 60 percent pokosia jej zamestnanci, zvyšných 40 percent subdodávateľské firmy vybrané vo verejných súťažiach na základe zmlúv.

Tento rok rastie tráva mimoriadne rýchlo. Obyvatelia Sídliska Ťahanovce, Severu a sídliska Dargovských hrdinov mohli mať oprávnený pocit, že pri ich domoch a bytoch nebolo pokosené, tak ako by malo.

Vzhľadom na nespokojnosť s kvalitou kosby a dodržiavaním termínov mestská zeleň s externým dodávateľom, ktorý kvalitu svojich služieb nezlepšil napriek urgenciám, ukončila spoluprácu.

Vyhlásili sme novú verejnú súťaž na dodávateľa služieb – kosenie. Sme radi, že aj napriek zložitému administratívnemu procesu sme v utorok 2. júla mohli podpísať nové zmluvy. S kosbou v uvedených lokalitách sa začne už tento týždeň,“ uvádza SMSZ.

Ak máte podnety ku kvalite kosenia alebo chcete povedať, ako môžeme zlepšiť naše služby, môžete sa obrátiť na Správu mestskej zelene na telefónnom čísle: 055/726 34 03 alebo emailovej adrese smsz@smsz.sk.

Zdroj: SMSZ

Foto: SMSZ

Odporúčame

TOP články