Na Severe a KVP pribudne nové verejné osvetlenie

Na Severe a KVP pribudne nové verejné osvetlenie

V Košiciach pokračujú investície do skvalitňovania a dopĺňania verejného osvetlenia v lokalitách, kde doposiaľ chýbalo. V troch lokalitách v mestských častiach Sever a Sídlisko KVP pribudne v najbližších mesiacoch 17 nových stĺpov verejného osvetlenia s úspornými LED svietidlami. Okrem toho sa na Severe vymení aj jeden z rozvádzačov verejného osvetlenia.  

Bezpečnejšie sa budú cítiť obyvatelia na Severe na Krupinskej ulici, kde pribudnú lampy medzi ulicami Nitrianska a Stará spišská cesta. Osvetlený bude po novom aj chodník v parku, ktorý spája ulice Kustrova a Čárskeho. 

Na Sídlisku KVP bude deväť nových stĺpov osvetľovať chodník na Tr. KVP pri zastávke MHD Starozagorská (v smere na sídlisko) – od čerpacej stanice po križovatku s ulicou Jána Pavla II. Umiestnenie nových stĺpov už zároveň počíta aj s budúcou trasou cyklochodníka.

Košická spoločnosť EGC ako víťaz verejného obstarávania v týchto dňoch začala s inžinierskymi a prípravnými prácami. Mestský rozpočet bude táto investícia stáť 116 584,84 eur s DPH a nové osvetlenie má byť podľa zmluvy hotové do štyroch mesiacov. 

Zdroj: VH

Foto: VH

Odporúčame

TOP články