Na KFA začali s montovaním sedadiel. Dostavba je takmer na konci

NTC a KFA sú tesne pred dokončením

V Košická Futbalová Aréna doteraz okrem našej seniorskej futbalovej reprezentácie hosťovali aj stavbári. Tí v ďalšej fáze výstavby KFA dokončili severné a južné tribúny vrátane rohov týchto tribún. Dostavba pozostávala z montáže betónového skeletu tribún, oceľovej konštrukcie strechy a krytiny. Pribudli aj spevnené plochy vnútornej promenády, oplotenie, brány a turnikety.

V utorok (20. 2.) sa na tribúnach začalo aj s montovaním sedadiel. Ruku k dielu priložili primátor mesta Košice Jaro Polaček, námestník primátora a šéf predstavenstva KFA Marcel Gibóda a prezident FC Košice – oficiálna stránka Dušan Trnka, ktorí nainštalovali prvé sedadlá na severnej tribúne.

Pracovníci namontujú denne 500 sedadiel. Na každej z tribún pribudne cca 3000 miest na sedenie. Kapacita hľadiska v KFA sa tak zvýši zo súčasných 5 836 na 12 553 divákov.

Vďaka dostavbe KFA majú Košičania moderný a plnohodnotný štadión. Prvýkrát v ére samostatnosti sa v ňom navyše odohrá finále Slovenského pohára. V roku 2025 bude KFA hostiť zápasy majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov.

Odporúčame

TOP články