Muž napadol mestského policajta

Muž napadol mestského policajta

Mestská polícia mesta Košice prijala v pondelok 14. augusta vo večerných hodinách telefonické oznámenie. Podľa neho sa v parku na Americkej triede v mestskej časti Sídlisko Ťahanovce mali vzájomne napádať dvaja muži.

Na miesto udalosti bola okamžite vyslaná hliadka MsP. Tá po príchode zistila, že dvaja muži pod vplyvom alkoholu na seba navzájom kričia vulgárne nadávky. Hliadka MsP tento incident v krátkom čase vyriešila a na mieste obnovila verejný poriadok.

Obaja muži sa následne v tichosti rozišli. Jeden z dvojice mužov si však krátko na to ľahol na lavičku a začal z nej opäť vykrikovať. Jeho vulgárne nadávky však už smerovali na adresu policajnej hliadky. Okrem nadávok sa policajtom vyhrážal, že ich pozabíja. Policajti preto opätovne pristúpili k tomuto mužovi a vyzvali ho, aby upustil od svojho protiprávneho konania. Muž však neprestal. Vo vulgárnych nadávkach a vyhrážkach na adresu policajtov pokračoval, pričom jedného z policajtov chytil za košeľu a kopol ho do nohy. Jeho agresivita sa neustále stupňovala. Policajti preto neváhali a voči agresorovi použili zákonné donucovacie prostriedky a to hmaty, chvaty a putá.

Muža zadržali a pre podozrenie zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa ho následne za účelom ďalšej realizácie odovzdali kolegom z Policajného zboru SR.

Zdroj: MsP

Foto (ilustr.): pexels

Odporúčame

TOP články