Mestskí policajti vypátrali hľadaného mladíka

Mestskí policajti pomohli zranenej žene

Hliadka Mestskej polície mesta Košice bola v nedeľu (26. 11.) v skorých ranných hodinách vyslaná operačným strediskom MsP na Titogradskú ulicu v Košiciach. Malo tam dochádzať k vyhadzovaniu odpadu z kontajnera a následnému znečisťovaniu verejného priestranstva neznámou osobou.

Hiadka MsP po príchode na miesto udalosti spozorovala muža, ktorý triedil a vyberal odpad z kontajnera, čím sa dopúšťal priestupku proti verejnému poriadku. Policajti ho preto vyzvali, aby preukázal svoju totožnosť dokladom totožnosti. Muž im však uviedol, že pri sebe žiadny taký nemá.

Policajti preto za účelom stotožnenia podozrivého muža vykonali lustráciu jeho údajov, ktorou zistili, že ide o mladistvú osobu, po ktorej Policajný zbor SR vyhlásil pátranie. Mladík totiž ušiel z resocializačného centra.

Hliadka MsP po tomto zistení a vybavení priestupku proti verejnému poriadku, ktorého sa mladík dopustil, ho následne v súvislosti s vyhláseným pátraním odovzdala svojim kolegom z Policajného zboru SR za účelom ďalšej realizácie.

Zdroj: MsP

Foto (ilustr.): Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články