Mestskí policajti pomáhali pri vážnej dopravnej nehode

Policajti zadržali opitého vodiča

Mestskí policajti sú aj vďaka svojej hliadkovej činnosti neraz na mieste rôznych incidentov prví a ich rýchly zásah môže zachrániť životy. Príkladom je aj situácia z piatkového večera (12. apríla). Hliadka MsP spozorovala pri križovatke ul. Trieda KVP – Wuppertálska dopravnú nehodu, pri ktorej došlo k stretu dvoch osobných motorových vozidiel.

Na mieste sa nachádzali viaceré zranené osoby, medzi nimi aj deti. Policajti okamžite poskytli prvú pomoc mužovi, ktorý mal veľkú tržnú ranu na kolene, a zastavili krvácanie. Dve osoby boli zakliesnené vo vozidle a nebolo možné ich vytiahnuť. Situácia bola veľmi vážna a preto policajti privolali na pomoc HaZZ a záchrannú službu. Príslušníci HaZZ po príchode na miesto nehody ihneď vystrihli dvere na vozidle a vyslobodili obe zakliesnené osoby, ktoré následne záchranári preniesli do sanitiek a tam im poskytli prvú pomoc. Príslušníci MsP medzitým pomohli ďalšiemu zranenému mužovi. Odprevadili ho do služobného motorového vozidla, pretože bol zjavne dezorientovaný a sťažoval sa na bolesti chrbta. Tam počkal na príchod ďalšej sanitky.

Na miesto tejto vážnej dopravnej nehody muselo prísť viacero sanitiek, ktoré previezli všetky zranené osoby na komplexné vyšetrenia do nemocnice.

Počas dokumentovania dopravnej nehody riadili premávku v oboch smeroch príslušníci dopravnej polície. Na miesto dorazila aj odťahová služba, ktorá havarované vozidlá naložila a odtiahla. Na ceste bola veľká mláka vytečeného oleja a pohonných látok, ktorú odstránili posypovým materiálom príslušníci HaZZ.

Zdroj: MsP

Foto: MsP

Odporúčame

TOP články