Mestské zastupiteľstvo v končiacom volebnom období zasadne posledný raz

MsZ odobrilo návrhy na cenu mesta

Košické mestské zastupiteľstvo (MsZ) v rámci končiaceho sa volebného obdobia plánovane zasadne poslednýkrát tento týždeň. Program rokovania obsahuje 60 bodov.
        

Poslanci sa budú zaoberať napríklad návrhom zmien všeobecne záväzného nariadenia mesta Košice o miestnych daniach, ktorý bude zahŕňať zníženie dane pre športoviská, ale aj zavedenie dane za schátrané stavby na území mesta. „Schvaľovať budú aj aktualizáciu dokumentu s názvom Stratégia rozvoja dopravy a dopravných stavieb mesta. V programe sa nachádza aj návrh na zmenu tarify v mestskej hromadnej doprave (MHD) či dostavba Košickej futbalovej arény,“ uviedol hovorca mesta Dušan Tokarčík.
        
V rámci zmeny dodatku k tarife Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) budú rokovať o zrušení predaja cestovných lístkov u vodiča, zavedení možnosti platby bankomatovou kartou priamo v prostriedkoch MHD, zavedení novej tarify pre historické jazdy či akciových cestovných lístkov súvisiacich s podujatiami.
        Na programe je tiež téma prevádzkovania parkovacieho systému, vznik parkoviska pre odtiahnuté vozidlá, vybudovanie protiteroristických stĺpikov, ale aj verejné obstarávanie týkajúce sa obnovy vozidlového parku DPMK. MsZ bude okrem iného rokovať aj o prenájmoch a prevodoch viacerých pozemkov.
        V poradí 31. zasadnutie košického MsZ je naplánované na štvrtok (8. 9.) od 8.00 do 17.00 a piatok (9. 9.) od 8.00 h.

Zdroj: TASR

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články