Mestské lesy pre údržbu na Bankove a okolí apelujú na zvýšenú opatrnosť

Mestské lesy pre údržbu na Bankove a okolí apelujú na zvýšenú opatrnosť

Mestské lesy Košice upozorňujú na plánovanú údržbu v lokalite Bankov a v okolí, návštevníkov žiadajú o zvýšenú opatrnosť. Informujú o tom na sociálnej sieti s tým, že v nevyhnutnom prípade budú nebezpečné priestory dočasne uzavreté. Na verejnosť preto apelujú, aby sa pri svojich aktivitách vyhla daným miestam.


        „V závere februára a počas marca bude vykonávaná plánovaná údržba a oprava lesných ciest – zvážnic v lesných porastoch v lokalitách Široký Dol, Studnička invalidov, nad starou Bankovskou cestou – prepojka Bankov- Alpinka (zelená cyklotrasa),“ uvádzajú s tým, že zároveň sa v okolitých lesných porastoch vykonajú plánované obnovné zásahy a spracovanie drevnej hmoty vrátane pomiestne roztrúsenej kalamity. Spresňujú, že ide o zlomy, zavesené a poškodené stromy.
        V jednotlivých lokalitách v lesoparku osadia výstražné značenie, prípadne červeno-biele pásky upozorňujúce na práce v lese a potrebu zvýšenej pozornosti. Mestské lesy dodávajú, že jednotlivé pracoviská budú priebežne upravovať do pôvodného stavu a budú odstraňovať zvyšky konárov a drevnej hmoty.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): Mestské lesy

Odporúčame

TOP články