Košičania môžu opäť využiť bezplatnú Študentskú právnu poradňu

unsplash

Právnická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach v spolupráci s mestom Košice opäť otvára Študentskú právnu poradňu. Prostredníctvom nej môžu obyvatelia získať bezplatnú právnu analýzu svojho právneho problému, ktorej súčasťou sú i konkrétne možnosti riešenia. Analýzu vypracujú študenti a študentky práva pod dohľadom skúsených advokátov.


Poradňu môžete využiť v oblastiach občianskeho, rodinného, obchodného, pracovného, správneho či daňového práva, ako aj práva sociálneho zabezpečenia. Z jej činnosti je vylúčené vypracovanie právnej analýzy v oblasti trestného práva.
        „Študentská právna poradňa pre obyvateľov je súčasťou klinického vzdelávania. Jej hlavnou myšlienkou je spojenie praktického vzdelávania študentov a študentiek práva a pomoci osobám, ktoré majú právny problém, ale nemôžu si dovoliť profesionálnu pomoc advokáta,“ uvádza UPJŠ na svojej webovej stránke s tým, že prostredníctvom práce na reálnych prípadoch klientov získajú študenti cenné praktické skúsenosti a bližšiu predstavu o výkone právnického povolania.
        Na stretnutie v Študentskej právnej poradni je potrebné sa vopred objednať telefonicky prostredníctvom kancelárie prvého kontaktu magistrátu alebo emailom na dominika.beckova@upjs.sk, a to do 17. apríla.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): unsplash

Odporúčame

TOP články