Mesto zmodernizovalo dve zastávky MHD na Terase

Mesto zmodernizovalo dve zastávky MHD na Terase

Cestujúci košickej MHD dostanú od stredajšieho (5. 4.) rána do predčasného užívania dve rekonštruované zastávky v mestskej čaati Západ – zastávku Nová nemocnica, Považská v smere k Hlavnej pošte a zastávku Ružová, OC Galéria v smere ku Krajskému súdu.

Zastávky prešli obnovou v rámci II. etapy Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov v Košiciach, v rámci ktorej sa do mája tohto roka zrekonštruuje celkovo šesť zastávok MHD.

Cestujúci budú nastupovať na pôvodnom mieste

Obe zastávky v mestskej časti Západ sa zatiaľ zrekonštruovali po stavebnej stránke a na nástupišti bol osadený autobusový prístrešok. Do konca mesiaca na nich ešte pribudne označník s elektronickou informačnou tabuľou o príchodoch autobusov, lavičky a vodorovné dopravné značenie.

Keďže sa od stredy 5. apríla zastávky presunú späť na pôvodné miesta, rušia sa dočasné nástupištia. Okrem zlepšenia komfortu a bezpečnosti cestujúcich to ocenia najmä obyvatelia Ondavskej ulice. Tí budú môcť od stredy opätovne využívať sedem parkovacích miest, ktoré počas rekonštrukcie slúžili ako miesto na zastavenie autobusov.

Práce pokračujú aj na zastávkach Okresný úrad

V rámci II. etapy Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov v Košiciach v súčasnosti prebiehajú rekonštrukčné práce na zastávkach Okresný úrad v smere na Mier, resp. na opačnej strane v smere k Amfiteátru. Stavbári by mali obe tieto zastávky dokončiť v závere apríla.

Následne sa v priebehu mája osadia na všetkých štyroch spomínaných zastávkach označníky, informačná tabuľa a lavičky. Okrem toho sa zastávky na Staničnom námestí (vo všetkých štyroch smerom na Námestie Maratónu mieru, Mlynskú baštu, Námestie osloboditeľov a Palackého) a na Belehradskej ulici na sídlisku Ťahanovce v smere do centra doplnia o informačné tabule.

Hotovo má byť do konca mája

Modernizácia všetkých spomínaných zastávok má byť kompletne ukončená v závere mája. Investícia za 510 904 eur je financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu. Okrem eurofondov prispel na tento projekt aj štátny rozpočet, zvyšok peňazí predstavujú vlastné finančné zdroje mesta.

Mesto Košice chce aj naďalej pokračovať s modernizáciou zastávok MHD. Za uplynulé štyri roky sa ich zmodernizovalo 29, ku ktorým teraz pribudne ďalší poltucet. V pláne je aj ďalšia etapu ich modernizácie v mestských častiach Sever, Dargovských hrdinov, Sídlisko KVP, Juh a Staré Mesto. Konkrétny termín realizácie ďalších rekonštrukcií bude závisieť od získania externých finančných zdrojov z eurofondov.

Zdroj: mesto Košice

Foto: mesto Košice

Odporúčame

TOP články