Materské školy v meste dostali nové atrakcie na detské ihriská za takmer 320 000 eur

Linka R4 začne premávať v režime školský rok

Detváky z deviatich materských škôl (MŠ) v Košiciach sa každé ráno tešia na pobyt v nich ešte viac ako zvyčajne. Mesto nedávno dokončilo druhú etapu obnovy herných prvkov na školských dvoroch vo svojich MŠ v celkovej sume 174 710 eur. Počas nej sa vymenilo 80 herných prvkov na 14 ihriskách v 9 materských školách. Pôvodné, častokrát už z hľadiska bezpečnosti nevyhovujúce prvky, sa v uplynulých dňoch nahradili novými atrakciami.

Tie sú v plnej permanencii aj v MŠ Boženy Nemcovej. Vežová zostava so šmýkalkami a hojdačkami, lanový chodník, auto, učebňa v podobe domčeka s kresliacimi tabuľami a lavičkami už slúžia 84 deťom v štyroch triedach. Podľa riaditeľky Marianny Jamborovej sú všetky nové prvky u detí obľúbené a veľmi využívané. Doplnili tak preliezky, šmýkalku, hojdačky a ihrisko s futbalovými bránkami, kde sa hrali doteraz.

Deti z MŠ B. Nemcovej majú najradšej auto a vežovú zostavu

„Reakcie detí sú výborné a veľmi sa tešia na pobyt vonku. Nevedeli sa dočkať, kedy už budú môcť nové preliezky a ďalšie herné prvky vyskúšať. U najmenších detí má najväčší úspech auto a u starších vežová zostava. Spokojní sú aj rodičia. Oceňujú nielen celkové skrášlenie a obohatenie školského dvora, ale aj nové zážitky, s ktorými prichádzajú deti z materskej školy. Sme veľmi radi, že vďaka investíciám zo strany mesta sa u nás výrazne skvalitnili podmienky pre deti v interiéri ako aj v exteriéri materskej školy,“ uviedla riaditeľka MŠ Boženy Nemcovej.

Okrem tejto škôlky prebiehala v uplynulých týždňoch výmena a osadenie herných prvkov aj na MŠ Družicová, Bernolákova, Budanova, Poľná, Ovručská, Watsonova, Miškovecká a MŠ Za Priekopou v Myslave. Malí nezbedníci sa na dvoroch svojich MŠ môžu voziť na nových kolotočoch, či využívať vláčiky s tunelmi a vagónikmi, veže so šmýkačkou a rebríkom, trampolíny, lezecké zostavy s lanovou sieťou alebo domčeky s kresliacou tabuľou. Popri tom si oddýchnu na nových lavičkách, ktoré pribudli na dvoroch ich škôlok.

Mesto ešte v závere uplynulého roka uskutočnilo I. etapu obnovy ihrísk v siedmich materských školách (Čordákova, Dénešova, Kežmarská, Kovaľská, Nešporova, Obrancov mieru 16 a 20) a v Detských jasliach na Jesennej ulici v celkovej sume 145 710 eur.

Rekonštrukcie dvorov v škôlkach budú pokračovať aj naďalej

Celkovo bolo doposiaľ v rámci oboch etáp vymenených 141 prvkov na 26 ihriskách v 17 areáloch materských škôl a jedných jasliach za takmer 320 000 eur. Ako doplnila viceprimátorka mesta Košice Lucia Gurbáľová (KDH), tieto investície nie sú zďaleka všetko, čo majú nachystané pre deti v celkovo 56 MŠ v meste.

„Postupne chceme skrášliť dvory vo všetkých našich materských školách a vylepšiť im priestory, v ktorých sa hrajú. Modernizáciou pôvodných hracích prvkov a osadením nových sme zvýšili bezpečnosť detí a zmenšili pravdepodobnosť úrazu. Máme pozitívne ohlasy od pedagógov a rodičov, že sa deťom už ani nechce chodiť domov, lebo sa tam chcú zostať hrať s kamarátmi. Ich radosť a spokojný úsmev je to hlavné, prečo aj naďalej budeme pokračovať v týchto rekonštrukciách školských dvorov.“

(JP)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články