Letiskom Košice prešlo za prvý polrok takmer štvrť milióna cestujúcich

Letiskom Košice prešlo za prvý polrok takmer štvrť milióna cestujúcich

12. júla 2023

Bránami letiska Košice prešlo od januára do júna tohto roka 247.803 cestujúcich. V medziročnom porovnaní ide o 29-percentný nárast. V porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast o 13 percent. TASR o tom za letisko informoval Juraj Toth.
        Viac ako 207.000 cestujúcich využilo podľa neho pravidelné linky do jednej zo siedmich destinácií, ktorými sú Dublin, Liverpool, Londýn-Luton, Londýn-Stansted, Praha, Varšava a Viedeň. Ďalších takmer 39.000 cestujúcich letelo v rámci charterových letov a zvyšných necelých 2000 ľudí využilo lety všeobecného letectva.
        „Naše štatistiky za prvých šesť mesiacov tohto roka potvrdzujú trend rastúceho dopytu po cestovaní lietadlom. V priemere sa objem civilnej leteckej prepravy v Európe ešte nedostal nad úroveň roka 2019,“ uviedol výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak.
        V prvej polovici roka bol najsilnejším mesiacom jún so 71.144 vybavenými cestujúcimi. Toth pripomenul, že práve v júni sa naplno rozbehla letná dovolenková sezóna.

Zdroj: TASR

Odporúčame

TOP články