Letisko Košice po dvoch rokoch pandémie prekonalo hranicu 500.000 cestujúcich

Letisko Košice od jari navýši počet leteckých spojení

Letisku Košice sa po dvoch rokoch pandémie opäť podarilo prekonať hranicu 500.000 vybavených cestujúcich. Naposledy túto hranicu pokorili v roku 2019.


        „Počas roka 2022 prešlo bránami letiska Košice 542.864 cestujúcich, čo predstavuje nárast o 222 percent, respektíve o 374.122 cestujúcich v porovnaní s predchádzajúcim rokom,“ spresnila za letisko Lucia Kočišová s tým, že ako jedno z mála letísk v Európskej únii sa priblížili k predpandemickej úrovni cestovania v roku 2019. Vlani to bolo len o 2,7 percenta menej.
        Na pravidelných linkách prepravili minulý rok 373.927 cestujúcich, charterové lety využilo 165.280 dovolenkárov a lety všeobecného letectva 3657 ľudí. Najobľúbenejšou pravidelnou destináciou bola Viedeň, druhou najvyťaženejšou bola linka Košice – Londýn Luton, tesne nasledovaná letiskom Londýn Stansted.
        Kočišová pripomenula, že takmer po dvojročnej pauze došlo vlani na jar k obnoveniu letov z Košíc do Varšavy s leteckou spoločnosťou LOT Polish Airlines. Cestujúci mohli počas celého roka cestovať na pravidelných linkách celkovo do desiatich destinácií s piatimi leteckými spoločnosťami. Cestovné kancelárie ponúkali počas letnej sezóny odlety z Košíc do desiatich destinácií v siedmich krajinách.
        „Skvelou správou bolo, že všetky charterové lety z Košíc do dovolenkových destinácií boli v období od júna do konca septembra vyťažené do rovnakej miery ako pred pandémiou, čo potvrdzuje veľký hlad po cestovaní naprieč celou spádovou oblasťou letiska Košice,“ uviedla s tým, že najobľúbenejšou destináciou počas leta bola turecká Antalya, nasledovali cyperská Larnaka a grécky Rodos.

Zdroj: TASR

Foto: Letisko Košice

Odporúčame

TOP články