Lesnú cestu z Horného Bankova na Jahodnú pre rekonštrukciu uzavrú

Mestské lesy začali s čistením lesných ciest po zime

Mestské lesy Košice plánujú prestavbu lesnej cesty Horný Bankov – Široký Dol (úsek modrej cyklotrasy z Horného Bankova smerom na Jahodnú v dĺžke zhruba 2,1 kilometra). Práce sa začnú od pondelka (4. 9.) a potrvajú do konca novembra. Počas nich bude celý úsek obojsmerne uzavretý.

Práce majú stáť takmer 550 000 eur s DPH. „Rekonštrukcia sa bude týkať doplnenia chýbajúcich odvodňovacích zariadení cesty – priekop a priepustov, primeranej úpravy pláne a spevnenia krytu cesty penetrovaným kamenivom,“ uvádzajú lesy. Cesta je podľa nich značne opotrebovaná a poškodená. Rekonštrukciou sa má zlepšiť jej technický stav, podmienky pre starostlivosť o priľahlé lesné porasty aj možnosti rekreačného využitia pre verejnosť.

Stavenisko bude uzavreté a označené na začiatku aj na konci rekonštruovaného úseku. lesníci žiadajú návštevníkov lesoparku, aby rešpektovali výstražné značenie a pokyny personálu a počas práce nevchádzali na cestu. „Cyklisti aj peší turisti môžu počas uzávery používať z Horného Bankova ako náhradnú súbežnú lesnú cestu vpravo. Peší turisti aj červený turistický chodník,“ uvádzajú.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): Mestské lesy Košice

Odporúčame

TOP články