Košickí poslanci rokovali o budúcnosti mesta

Košickí poslanci zasadli do lavíc na dva dni

Program rokovania obsahoval takmer 70 bodov, ktoré sa týkali nie len parkovania, ale aj navýšenia mestskej dane za vjazd a zotrvanie motorového vozidla do historickej časti mesta, dotácií pre útulky a šport či nových projektov pre mesto.

Jedným z nich bolo aj prijatie navýšenia miestnej dane za vjazd a zotrvanie motorového vozidla v historickej časti mesta. Od januára si majitelia motorových vozidiel kategórie L, M1 a M2 do 3500 kilogramov za vstup do tejto časti priplatia 30 eur a pre vozidlá kategórie N1 a N2 sa poplatok navýši o 25 eur. V prípade ostatných motorových vozidiel pôjde o vzrast ceny zo 100 na 150 eur. 

Okrem navýšenia poplatku pre motorové vozidlá poslanci odobrili dotácie pre občianske združenia, ktoré na území mesta Košice pôsobia v oblasti pomoci túlavým a opusteným zvieratám. Sumu takmer 50 tisíc eur si rozdelia tri občianske združenia. 

Poslanci v utorok okrem iného schválili sídlisku Ťahanovce prenájom pozemku vo výmere takmer 3000 metrov štvorcových, na ktorom sa v spolupráci s mestom Košice vybuduje oddychová zóna Europark. 

Viac v reportáži telKE.

Odporúčame

TOP články