Košickí gymnazisti uspeli v medzinárodnej súťaži, zahviezdili s eko briketami

Košickí gymnazisti uspeli v medzinárodnej súťaži, zahviezdili s eko briketami

Študentská firma FLUF z Gymnázia Poštová v Košiciach sa na európskej súťaži prebojovala medzi tri najlepšie študentské firmy.

Tento výnimočný úspech priniesli z Istanbulu, kde sa v rámci európskeho podujatia Gen-E konalo finále 34. ročníka prestížnej medzinárodnej súťaže študentských firiem – Company of the Year Competition 2023.

Študentská firma FLUF, ktorú si v rámci programu Aplikovaná ekonómia neziskovej vzdelávacej organizácie Junior Achievement Slovensko založili študenti na Gymnáziu Poštová v Košiciach, sa presadila medzi viac ako 800 študentmi stredných škôl z celej Európy a získala tretie miesto v hlavnej kategórii JA EUROPE COMPANY OF THE YEAR.

V Turecku firmu reprezentovali Lea Benčová, Rebeka Hubková, Jakub Matusák a Tereza Pažinová pod
vedením učiteľky Evy Wolfovej. „Ocenenie je výsledkom našej poctivej práce a odhodlania
celého tímu,“
povedala Tereza Pažinová, prezidentka študentskej firmy FLUF. „Podnikanie v rámci študentskej firmy nám poskytlo cenné skúsenosti a naučilo nás, ako premeniť podnikateľské nápady na reálne produkty, ktoré majú šancu preraziť na trhu,“ dodala.

Stredoškoláci z Košíc predstavili svoj hlavný produkt – ekologické brikety z konskej bio-masy. Tieto brikety určené do krbov, pecí, kotlov a otvoreného ohňa, sú ekologickou náhradou dreva a sú balené v ekologickom obale, ktorý je takisto možné spáliť. Členka tímu Rebeka Hubková bola navyše osobitne ocenená za svoje líderské schopnosti ocenením Alumni Leadership Award. Udeľuje sa jednotlivcom, ktorí preukázali výnimočný prínos pre svoje tímy.

Zdroj: JA Slovensko

Foto: JA Slovensko

Odporúčame

TOP články