Košické školy opäť medzi najlepšími

Košické školy opäť medzi najlepšími

Najlepšou základnou školou na Slovensku podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) je cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda v mestskej časti Košice – Západ na Bernolákovej ulici. Pozíciu v top 10 z minuloročného rebríčka obhájila Základná škola Staničná 13 Košice v mestskej časti Košice – Juh, ktorá sa umiestnila na šiestom mieste.

Teší nás, že až poltucet škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sa dostalo medzi 100 najlepších na Slovensku – sú to Základná škola, Krosnianska 4, Košice (15. miesto), ZŠ Mateja Lechkého na ulici J. Pavla II. (43. miesto), ZŠ Nám. L. Novomeského ZŠ LACÁK (56. miesto), ZŠ Park Angelinum (72. miesto), Základná škola, Požiarnická 3, Košice (86. miesto).

Spomedzi najlepších gymnázií na Slovensku v rebríčku INEKO obhájilo druhú pozíciu košické Gymnázium Poštová 9. Piate miesto patrí Súkromnej ŠUP filmová na Petzvalovej ulici. Medzi stálice v top 10 SOŠ patrí SPŠ elektrotechnická, Komenského 44, Košice, ktorá sa umiestnila na deviatom mieste.

Pedagógom a študentom najúspešnejších škôl srdečne gratulujeme k úspechu. Vážime si a pravidelne na pôde mesta aj oceňujeme všetkých obetavých učiteľov a ďalších nepedagogických zamestnancov našich škôl, ktorí vytvárajú priaznivé prostredie pre rozvoj detí.

Kompletné rebríčky a výsledky ostatných škôl sú voľne dostupné na portáli https://skoly.ineko.sk.

Odporúčame

TOP články