Košická mestská knižnica organizuje zbierku kníh pre ľudí v núdzi

Košická mestská knižnica organizuje zbierku kníh pre ľudí v núdzi

Knižnica pre mládež mesta Košice (KMMK) podporí Medzinárodný deň darovania kníh zbierkou kníh pre ľudí v núdzi. Potrvá od pondelka (14. 2.) do 14. marca.


      „Knihy rôznych žánrov určené pre všetky vekové kategórie knižnica po dohode s miestnymi organizáciami a občianskymi združeniami umiestni do krízových centier, sociálnych domovov alebo priamo do rodín,“ uvádza knižnica.
      Knihy možno prinášať do všetkých pobočiek KMMK v rámci otváracích hodín. Umiestniť ich možno aj do knižničného Biblioboxu pred vchodom do pobočky LitPark v areáli Kasární/Kulturparku či odniesť do Výmenníkov Štítová, Wuppertálska, Obrody a Jegorovovo. Knižnica odporúča sledovať aj stránky mestských častí, do zbierky sa zapoja aj niektoré z nich.
Na širokú čitateľskú verejnosť sa knižnica obracia s prosbou, aby sa podelili len o knihy novších vydaní a samozrejme v zachovalom stave. Odporúčaný vek knižných darov je do desať rokov. Ďalej sa posunúť dajú len tie knihy, ktoré splnia svoj účel a ktoré si dokážu získať nového čitateľa. Medzi nich určite nepatria knihy z pivníc, knihy špinavé, poškodené, popísané, či s chýbajúcimi obrázkami a celými stranami. To by príjemcov iba odradilo.

Ak teda máte srdce otvorené pre obdarovanie knihou, ktorá niekedy potešila vás, no už dlho stojí nepovšimnutá na vašej poličke, navštívte niektorú z pobočiek knižnice.

Zdroj: KMMK

Foto: unsplash.com

Odporúčame

TOP články