Košice si poradili s nováčikom

okejisti HC Košice zvíťazili nad HC 19 Humenné 3:1 v nedeľňajšom zápase 40. kola Tipos extraligy. Bolo to pre nich šieste víťazstvo z uplynulých siedmich zápasov a v tabuľke sa na treťom mieste bodovo odpútali od štvrtých Michaloviec. Hráči Humenného sú naďalej na poslednom 12. mieste tabuľky a na predposledné Nové Zámky strácajú sedem bodov.

Košičania chceli Humennému odplatiť domácu prehru 4:6 z predošlého vzájomného zápasu. V prvej tretine mali viac z hry, ale niekoľko sľubných príležitostí si vypracovali aj hostia. Skóre otvoril v 12. minúte košický útoční Pollock, ktorý sa po odrazenom puku zorientoval pred brankárom Kozelom – 1:0. 0d 30. minúty viedli Košičania už 2:0 po góle Jokeľa. Krátko na to sa hráči Humenného tešili z gólu, no ten rozhodcovia napokon neuznali pre Fossove zakončenie korčuľou.

Od polovice tretej tretiny bolo už 3:0, keď sa strelou z ľavého krídla presadil Fejes, pre ktorého to bol 20. gól v sezóne. Hostia dokázali už iba znížiť na konečných 1:3, keď Kvasnica v presilovke v 60. minúte obral Janusa o čisté konto.