Košice sa dostávajú na európsku inovačnú mapu

Košice sa dostávajú na európsku inovačnú mapu

8. augusta 2023

Košice a Creative Industry Košice navštívil v priebehu minulého týždňa Bernd Fesel, výkonný riaditeľ EIT Culture & Creativity. Ten svojim podpisom za prítomnosti riaditeľa CIKE Michala Hladkého a viceprimátora mesta Košice Marcel Gibóda naštartoval proces vytvorenia Co-Location Centra. EIT Culture & Creativity je v poradí deviate inovačné konzorcium (KIC) v rámci EIT – European Institute of Innovation and Technology a Creative Industry Košice je súčasťou tejto úspešnej iniciatívy.

Od roku 2024 bude v Košiciach fungovať CLC East (kolokačné centrum), ktoré bude podporovať inovácie, investície a rozvoj v kultúre a kreatívnom priemysle v rámci širšieho európskeho regiónu, do ktorého spadajú krajiny V4, Rumunsko, Bulharsko a Ukrajina. Košice sa stanú spolu s Helsinkami, Viedňou, Barcelonou, Bolognou a Amsterdamom jedným zo šiestich centier pre podporu inovácií, vedy, výskumu a podnikania v kreatívnom priemysle. EIT Culture & Creativity prináša dlhodobý projekt, ktorý na ďalších pätnásť rokov umiestni Košice na mapu Európy.

V Košiciach sa zároveň 18. a 19. októbra uskutoční spoločne s Art & Tech Days and Conference podujatie European Culture and Creativity Days, kde spolu s odborníkmi a medzinárodnými spíkrami predstaví CLC East svoje aktivity na najbližšie obdobie.

Zdroj: FB Mesto Košice

Odporúčame

TOP články