Košice navštívil kardinál Pietro Parolin

Košice navštívil kardinál Pietro Parolin

V piatok (15. 9.), na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, navštívil Košice vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin. Na košickom letisku ho včera popoludní privítali aj regionálni predstavitelia cirkvi a samosprávy vrátane vedenia mesta Košice na čele s primátorom mesta Jaro Polaček a námestníčkou primátora Lucia Gurbáľová.

Druhý najvyšší predstaviteľ Vatikánu pricestoval na Slovensko pri príležitosti 30. výročia nadviazania diplomatických vzťahov medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou, 1160. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie, 20. výročia návštevy pápeža Jána Pavla II. a druhého výročia návštevy pápeža Františka.

Kroky kardinála po príchode do metropoly východu viedli do Katedrály Narodenia Presvätej Bohorodičky. V Košiciach požehnal prijímacie a integračné centrum pre ukrajinských utečencov a stretol sa aj s ukrajinskou komunitou.

Program kardinála Paroliniho v metropole východu vyvrcholil vešperami v Dóme svätej Alžbety, kde prišli aj mnohí veriaci. Od vedenia mesta si odniesol aj obraz mesta Košice. Svoju návštevu spečatil podpisom do kroniky mesta.

Zdroj: FB Košice mesto

Odporúčame

TOP články