Košice budú opäť žiť videohrami

Košice budú opäť žiť videohrami

Od 26. do 28. októbra 2023 budú Kasárne/Kulturpark opäť hostiť svetoznámych a aj domácich herných vývojárov na 10. ročníku videohernej konferencie a festivalu GAME DAYS. Vytvorený je tak, aby odrážal potreby vývojárov hier s cieľom posunúť ich hry a podnikanie na novú úroveň.

Herná konferencia Game Days si vydobyla dobré meno nielen na domácej scéne. Tento rok sa to organizátori pokúsia potvrdiť novým ročníkom, ktorý ponúkne 3 dni plné zaujímavého obsahu v rôznych podobách.

Pripravená je pestrá škála deviatich workshopov, ktoré sa budú zaoberať problematikou tvorby herných assetov a artu, otázkami právnych aspektov využívania AI nástrojov pri tvorbe hier, marketingom vašich herných projektov alebo možnosťami financovania tvorby hier z verejných zdrojov.

Okrem toho nebude chýbať ani job fair, networking a matchmaking, nezabudnuteľné párty, prezentácia indie hier, odovzdávanie cien pre najlepšie hry a hlavne bohatý program prednášok na rôzne témy. Predstavia sa vývojári zo Slovenska, ale aj svetoví tvorcovia so skvelým portfóliom. Na konferencii si tak budete môcť vypočuť vývojárov, ktorí pracovali napríklad na Borderlands, Legends of Runeterra, Call of Duty, Battlefield, Star Wars: Eclipse, Horizon: Forbidden West, Mortal Kombat 11, Dying Light 2 a mnohých ďalších.

Festival ponúka celý rad aktivít, ako sú výstavy nových a pripravovaných videohier, prezentácie herných vývojárov, turnaje, cosplay súťaže a ďalšie podujatia súvisiace s hraním hier.

Cieľom festivalu je propagovať videoherný priemysel a kultúru na Slovensku a spájať hráčov, herných vývojárov a nadšencov z celého sveta. Game Days Košice organizuje nezisková organizácia Košice IT Valley, ktorej cieľom je podporovať rozvoj IT priemyslu v Košiciach a priľahlom regióne. Festival sa koná každoročne od roku 2011 a stal sa jedným z najväčších herných podujatí v strednej Európe.

Zdroj: K13

Odporúčame

TOP články