Knižnica pripravila krásnu aktivitu k mesiacu úcty k starším

Knižnica pripravila krásnu aktivitu k mesiacu úcty k starším

Knižnica pre mládež mesta Košice chce upriamiť pozornosť verejnosti na sociálnu izoláciu a osamelosť seniorov. Preto aj tento rok v rámci mesiaca úcty starším spúšťa kampaň Napíš list – poteš srdce, aby mohla spolu so svojimi čitateľmi seniorov potešiť pozitívnymi odkazmi.

Cieľom knižnice je vyzbierať čo najviac listov od jej čitateľov. Listami neskôr poteší seniorov v sociálnych zariadeniach mesta Košice. Knižnica spolupracuje najmä s košickými základnými školami a so Strediskom sociálnej pomoci mesta Košice, s ARCUSom – Špecializovaným zariadením pre seniorov a s Domom pokojnej staroby A. F. Colbrieho.

Výzva na písanie listov trvá od 1. do 31. októbra 2023. Čitatelia, ale aj široká verejnosť, môžu v tomto období ručne písané odkazy a priania alebo kreslené obrázky adresované starkým priniesť priamo do pobočiek knižnice, alebo poslať poštou na adresu Kukučínova 2, 043 59 Košice. Všetky dôležité informácie sú na webovej stránke knižnice www.kosicekmk.sk.

Vďaka školským kolektívom so skvelými pedagógmi a tiež jednotlivcom s otvoreným srdcom sa knižnici každý rok darí prekonať počet odovzdaných listov. Kým v roku 2020 ich bolo 700, v roku 2021 už 950 a v 2022 si na konto pripísala potešujúcich 1 157 listov.

Zdroj: mesto Košice

Foto (ilustr.): Knižnica pre mládež

Odporúčame

TOP články