Každý štvrtý žiak v Košiciach nemôže kvôli karanténe chodiť do školy

Každý štvrtý žiak v Košiciach nemôže kvôli karanténe chodiť do školy

Epidemiologická situácia v košických základných školách (ZŠ) sa oproti minulému týždňu opäť výrazne zhoršila. Už len dve košické ZŠ (Považská a Starozagorská) nemajú kvôli ochoreniu Covid-19 v karanténe ani jednu triedu.

V ďalších 32 základných školách v meste je však cez prestávky omnoho menší pohyb. Úplne uzatvorená je však zatiaľ len ZŠ Abovská v Barci. Žiaci jej 14 tried sa opätovne stretnú až v pondelok 30. januára, keď sa tam obnoví prezenčná výučba.

„K dnešnému dňu je na dištančnom vzdelávaní 4 173 žiakov v 198 triedach. To predstavuje vyše štvrtinu z takmer 16 500 žiakov na našich základných školách. Tie čísla nám v porovnaní s uplynulým týždňom narástli na vyše dvojnásobok. Žiadame každého, aby dodržiaval všetky pandemické opatrenia a urobil tak všetko preto, aby riziko prenosu ochorenia Covid-19 znížil na minimum,“ skonštatovala vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková.

Na ZŠ Park Angelinum sa prezenčne nevyučuje ani len v polovici tried

Spomedzi nezatvorených základných škôl je momentálne najhoršia situácia na ZŠ Park Angelinum, kde sa prezenčne vyučuje len v trinástich z 30 tried. Menej ako polovica tried je oproti bežnému školskému roku v prevádzke na ZŠ Tomášikova a ZŠ Užhorodská. Kuchárky varia výrazne menej obedov aj na ZŠ Belehradská, ZŠ Tomášiková, Krosnianska 4, ZŠ L. Novomeského a ZŠ Jenisejská, v ktorých je na dištančnej výučbe dvojciferný počet tried.

O niečo lepšia situácia je v materských školách, ktoré majú kvôli karanténe uzatvorených 32 uzatvorených. Mimo prevádzky je na základe rozhodnutia RÚVZ do začiatku budúceho týždňa materská škola na Žižkovej ulici. 

Vladimír Fabián

Vložiť komentár

Odporúčame

Top články