Ílovitá hlina z výstavby NTC poslúži na opravu cyklistických dráh v Dirtparku

Ílovitá hlina z výstavby NTC poslúži na opravu cyklistických dráh v Dirtparku

V júni tohto roka sa na mieste bývalého futbalového ihriska medzi Popradskou a Brnenskou ulicou začalo s výstavbou Národného tréningového centra Košice. Prebytočná hlina, ktorá sa počas výstavby NTC nakopila, nevyjde na zmar a dostane druhé využitie.

Jej potenciál zúžitkuje občianske združenie Enjoy The Ride, O. Z., ktoré oslovilo mesto Košice s prosbou o možnosť využiť zeminu zo stavby. Námestník primátora mesta Košice Marcel Gibóda sa so spoločnosťou, ktorá je zhotoviteľom stavby dohodol o možnosti jej ďalšieho využitia. Ílovitá hlina tak nájde úžitok na opravu prekážok a skokov v Dirtparku Drábova na sídlisku KVP.

Vďaka tejto spolupráci si bikeri budú môcť zajazdiť na bezpečnej a vynovenej ploche. Zároveň Dirtpark na Drábovej bude v ideálnom stave pred blížiacimi sa pretekmi. Všetci bikeri sa môžu tešiť na nedeľu 28. augusta, kedy sa tam uskutoční 5. kolo Slovenského Pohára FREESTYLE BMX.

Všetci záujemcovia sa môžu od 9-tej do 11-tej zaregistrovať a vyskúšať dráhu na tréning. Na poludnie sa začne s kvalifikačnými jazdami, vyhlásenie víťazov je naplánované na 19:00.

Všetky informácie nájdete na https://www.enjoytheride.sk/

(LS)

Foto: MK

Odporúčame

TOP články