IFF Art Film Košice bude aj ďalších 10 rokov v Košiciach

IFF Art Film Košice bude aj ďalších 10 rokov v Košiciach

Dnes dopoludnia na spoločnej tlačovej konferencii v košickom Kulturparku podpísali producent MFF Art Film Ján Kováčik a primátor mesta Košice Jaro Polaček spoločné memorandum, vďaka ktorému sa Medzinárodný filmový festival Art Film bude v metropole východu konať ďalších desať rokov.

Najstarší, najväčší a najvýznamnejší filmový festival na Slovensku našiel od roku 2016 svoj domov v metropole východného Slovenska. Košice ponúkajú skvelú infraštruktúru pre konanie takého podujatia, ktoré každý deň obsiahne okolo tridsiatky filmových projekcií, ako aj ďalších sprievodných akcií.

Filmy sa premietajú na ôsmich rôznych miestach, pričom neopakovateľnú atmosféru festivalu sprevádza aj fakt, že všetky sú v dosahu niekoľkých minút pešej chôdze v rámci alebo najbližšom okolí nádherného mestského historického centra.

Keďže organizátori každoročne mohli počítať s významnou podporou na úrovni mesta aj regiónu, došlo ku konsezuálnemu rozhodnutiu aj oficiálne spečatiť predĺženie spolupráce prijatím spoločného memoranda, ktoré v nedeľu (23. 6.) podpísali producent MFF Art Film Ján Kováčik a primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Zdroj: MFF Art Film

Odporúčame

TOP články