HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 4:5

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 4:5

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase 6. kola Tipos extraligy.na ľade HC Košice 5:4 Nadviazali tým na piatkový triumf nad Trenčínom 6:1 a na konte majú po 6 zápasoch 10 bodov. Košičania prehrali tri z uplynulých štyroch zápasov a naďalej majú 9 bodov. Bola to pre nich prvá domáca prehra v tejto sezóne.
        Hostia išli do vedenia v 4. minúte, keď Suja využil nepozornosť košickej obrany a zblízka prekonal Janusa – 0:1. O osem minút vyrovnal Krivošík, ktorý potvrdil pozíciu najproduktívnejšieho hráča Košíc. V 23. minúte hostia využili presilovku a po rýchlej kombinačnej akcii sa presadil Santos. Dôležitý gól na 1:3 strelil o štyri minúty Daugavinš, ktorého strela zo strednej vzdialenosti prekvapila brankára Janusa. Domáci sa vrátili do zápasu po strele Krivošíka v 32. minúte, ktorú tečoval Ferenc – 2:3. Góly Hearda a Santosa v 3. tretine znamenali už trojgólový náskok hostí (2:5). Ani za tohto stavu sa domáci nevzdali a gólmi Pollocka a Fejesa v presilovkách znížili na 4:5. Vyrovnať už nedokázali, nepomohla im k tomu ani hra bez brankára počas krátkej presilovky.

        TEL – 6. kolo:
        HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
        Góly: 12. Krivošík (Pollock, Zech), 32. Ferenc (Krivošík, Pollock), 56. Pollock (Zech, Krivošík), 58. Fejes (Berger, Pollock) – 4. Suja (Kabáč), 23. Santos (Buc, Heard), 27. Daugavinš (Newton), 43. Heard, 54. Santos (Suja, Acolatse). Rozhodovali: Novák, Crman – Gegáň, Vyšný, vylúčení: 6:12 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 3253 divákov.
        Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Dravecký ml. – Krivošík, Pollock, Fejes – Rogoň, Chovan, Šimun – Jääskeläinen, Berger, Lunter – Bačo, Havrila, Jokeľ
        Michalovce: Škorvánek – Bodák, Macejko, Acolatse, Cibák, Michalčin, Mihalik – Daugavinš, Newton, Paločko – Santos, Pearson, Heard – Bjalončík, Buc, Valach – Solenský, Suja, Kabáč

Odporúčame

TOP články