Futbalový týždeň v Košiciach okorení pohárové derby

Futbalový týždeň v Košiciach okorení pohárové derby

Záver júla je v Košiciach v znamení futbalu. V utorok (25. 7.) večer sa po 25-ročnej prestávke odohral v Košickej futbalovej aréne (KFA) zápas Ligy majstrov. V jej druhom predkole prehral ukrajinský klub SC Dnipro-1 s gréckym Panathinaikos Atény 1:3. V sobotu (29. 7.) je na programe ďalšia futbalová chuťovka, keď FC Košice v šlágri našej najvyššej futbalovej súťaže privítajú majstrovský Slovan Bratislava.

Medzitým si ale na svoje prídu fanúšikovia FC Lokomotíva Košice. Modro-bieli privítajú v stredu (26. 7.) v 1. kole Slovenského pohára (Slovnaft Cupu). ako jeho trojnásobný víťaz. na štadióne v Čermeli v derby zápase FK Čaňa. Úvodná výkop je naplánovaný na 17.00 hod.

V poslednom prípravnom zápase pred týmto pohárovým duelom nastúpilo v obrane Lokomotívy kvarteto hráčov, ktorí v uplynulej sezóne pomohli svojmu klubu vybojovať za víťazným Tatranom Prešov striebro vo východnej skupine II. ligy staršieho dorastu (U19). Kristián Štovka, Juraj Kerpčar, Matúš Pástor, Marek Vaško (na fotografii zľava doprava) by mohli zasiahnuť aj do stredajšieho stretnutia v Čermeli.

V uplynulom roku dostala FC Lokomotíva z rozpočtu mesta 44 518 eur, ktorú išli aj na športovú prípravu týchto mládežníkov. Až tucet z 32 hráčov, ktorí obliekli v sezóne 2022/23 dres áčka Lokomotívy, zároveň hralo súťažné zápasy aj v doraste klubu. V schválenom rozpočte mesta Košice na rok 2023 je na mládežnícky futbal vyčlenená suma 240 000 eur, presné rozdelenie tejto sumy by mali poslanci schváliť na septembrovom rokovaní mestského zastupiteľstva. Tieto financie pomôžu mladým talentom v FC Košice, FC Lokomotíva, FK Galaktik, FK Košická Nová Ves, FA Benecol, Janočko Academy, FK Junior, ŠK Pyramída, MFK Ťahanovce, FK Považská Sokoľ, FK Krásna podporiť ich športové nadanie, mať radosť z aktívneho pohybu a k všestrannému rozvoju vo svojom klube.

Zdroj: mesto Košice

Foto: FC Lokomotíva Košice

Odporúčame

TOP články