Dostavba KFA v Košiciach bude stáť približne 6,6 milióna eur, MsZ schválilo úver

Začalo sa verejné obstarávanie na dostavbu Košickej futbalovej arény

Dostavba Košickej futbalovej arény (KFA) by mala stáť približne 6,6 milióna eur bez DPH. Časť z toho bude financovaná prostredníctvom úveru. Na svojom štvrtkovom rokovaní to odobrilo mestské zastupiteľstvo (MsZ).


        Dostavba má byť financovaná prostredníctvom nenávratného finančného príspevku z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, a to vo výške štyroch miliónov. Zvyšných maximálne 2,6 milióna eur bude financovaných z úveru na desať rokov.
        Verejné obstarávanie (VO) na najnákladnejšiu časť dostavby aktuálne prebieha, týka sa stavebných prác na výstavbu železobetónovej a oceľovej konštrukcie a ďalšie s tým súvisiace práce. V druhej časti budú predmetom VO koncové zariadenia infraštruktúry štadióna, ako sú napríklad zobrazovacie LED panely, turnikety a kamery. Tretia časť sa bude týkať dodania sedadiel na štadión. Dostavba má byť ukončená do konca budúceho roka.
        Ako uviedol viceprimátor Košíc a predseda predstavenstva KFA Marcel Gibóda, v rámci výstavby KFA bolo doposiaľ preinvestovaných približne 18 miliónov eur. Celková suma by sa tak mala vyšplhať zhruba na 24,6 milióna eur. „Je to nárast približne o tri milióny eur oproti pôvodne vysúťaženej cene. Je to z viacerých dôvodov. Prvé zvýšenie ceny bolo z dôvodu zmeny normy UEFA, ku ktorej sme pristúpili už v rámci prvej etapy. Teraz je to cena stavebných materiálov aj posun v čase,“ povedal.
        Mesto Košice vyhlásilo nové VO na dokončenie KFA po tom, ako chcel pôvodný zhotoviteľ zvýšiť dohodnutú cenu o 61 percent. Chýbal na to aj súhlas Útvaru hodnoty za peniaze pri Ministerstve financií SR.

Zdroj: TASR

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články