Detská fakultná nemocnica sa nedohodla so štátnou poisťovňou

V košickej Detskej fakultnej nemocnici zmodernizovali priestory ORL

Detská fakultná nemocnica (DFN) Košice od 1. júla nemôže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) poskytnúť žiadnu plánovanú ústavnú ani ambulantnú zdravotnú starostlivosť. V zdravotníckom zariadení ošetria iba poistencov VšZP vyžadujúcich neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Dôvodom je chýbajúci zmluvný vzťah DFN s VšZP.

Podľa štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne nebola nemocnica ochotná dospieť k dohode ani napriek výraznému zvýšeniu platieb. VšZP to uviedla v reakcii na sobotňajší (1. 7.) brífing nemocnice, ktorá deklarovala otvorenosť rokovaniam.

Nepomohlo ani zvýšenie platieb

Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí a poistencov môžeme ubezpečiť, že poisťovňa urobila všetko pre to, aby k nej nedošlo, ale napriek ponuke, ktorá predstavovala výrazné zvýšenie platieb, nemocnica nebola ochotná dospieť k dohode. Našim poistencom je v tomto zariadení i naďalej poskytnutá neodkladná zdravotná starostlivosť,“ uviedla pre TASR hovorkyňa VšZP Eva Peterová.

Plánovanú zdravotnú starostlivosť budú mať poistenci podľa jej slov zabezpečenú u zmluvných poskytovateľov, predovšetkým v regióne Košice a Prešov. „Pričom naši kolegovia v call centre a v pobočkovej sieti sú pripravení pomôcť im so zabezpečením potrebného lekára a vyšetrenia,“ doplnila Peterová.

Ministerstvo zdravotníctva SR považuje za neakceptovateľné, že VšZP nemá od 1. júla uzavretý zmluvný vzťah s DFN Košice.

Zdroj: TASR

Foto: VH

Odporúčame

TOP články