Deň detí s Knižnicou pre mládež mesta Košice

Deň detí s Knižnicou pre mládež mesta Košice

Knižnica pre mládež mesta Košice oslávi Deň detí pestrou paletou podujatí vo všetkých svojich pobočkách. Podujatia, sa nebudú konať len jeden deň a budú prebiehať vo všetkých devätnástich pobočkách.

Kým pre širokú verejnosť knižnica pripravila nosné podujatia v piatich mimoškolských pobočkách, štrnásť školských pobočiek svoj program ponúkne cielene žiakom základných a materských škôl.

Rozprávkové jazdy električkou

Horúcou programovou novinkou bude tentokrát jazda rozprávkovou električkou. Tá bude premávať 1. júna 2022 po trase električky č. 2 a kto do nej nastúpi môže stretnúť svoju tetu knihovníčku. Rozprávkové jazdy budú prebiehať v čase od 13.00 – 18.00 hodiny. Knihovníčky sa takto v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Košice pokúsia deťom, no nielen im, spríjemniť cestovanie čítaním z kníh a rôznymi súťažnými hrami.

Medzi ďalšie pripravované udalosti patrí vyhlásenie výsledkov literárnej súťaže Anička hľadá svoj príbeh. V pobočke OD Mier si čitatelia zase budú môcť adoptovať svoj obľúbený knižný titul, ktorý môžu potom po celý rok sledovať, ako sa mu darí a či je čítaný. V LitParku sa bude hrať obrovské rozprávkové človeče, nehnevaj sa a tradičná BABY knižnica pre najmenších pod názvom Veľký výlet. V pobočke OC Merkúr sa zahráte na indiánov, na Humenskej s tematickými tvorivými dielňami na pirátov. Na návštevníkov pobočky Nezábudka čaká veselé večerníčkové čítanie pre deti a ich rodičov.

Opis fotky nie je k dispozícii.

Foto: KMMK

Odporúčame

TOP články