Cyklistický sviatok odštartujú v Košiciach

Cyklistický sviatok odštartujú v Košiciach

I tento rok budú Košice etapovým mestom cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Už 13. septembra odštartujú v našom meste 67. edíciu veľkého cyklistického sviatku. Košičania budú tiež tlieskať víťazom úvodnej etapy.

Okrem štartu a cieľa prvej etapy privíta metropola východu výbery cyklistov z celého sveta už o deň skôr, 12. septembra o 19. hodine v rámci atraktívneho večerného programu spojenom s predstavovaním tímov. Pódium a pretekové mestečko so stánkami partnerov, kde sa predstavenie odohrá, bude na Hlavnej ulici pri Dolnej bráne. Bohatý program čaká Košičanov na rovnakom mieste aj na druhý deň s prestávkami približne od 8. do 15.30 h.

Miesto štartu a cieľa 1. etapy zostáva rovnaké ako v predchádzajúcich ročníkoch  – na Rooseweltovej ulici pred hotelom Double Tree by Hilton. Už úvodná etapa bude previerkou síl pretekárov a taktiky jednotlivých tímov. Cyklisti absolvujú na 172,7 km trati tri rýchlostné a štyri horské prémie. Trať prevedie pretekárov z Košíc smerom na Slanec, Trebišov, Herľany a Budimír naspäť do Košíc.

Príďte aj vy povzbudiť pestrý medzinárodný peletón!

Zdroj: KĎ

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články