Centrum mesta pre horúčavy ochladzujú

Centrum mesta pre horúčavy ochladzujú

Dnes predpoludním vyšli do košických ulíc premiérovo v tomto roku veľká červená a menšia zelená kropnica. Tieto šikovné nákladné autá budú vždy, keď podľa predpovede počasia prekročia teploty vzduchu 30°C, dvakrát za deň o 11.00 hod. a 14.00 hod., kropiť rozhorúčenú Hlavnú, Moyzesovu, Štefánikovu, Štúrovu a niektoré ďalšie ulice v centre mesta. Polievanie ulíc pomôže zmierniť horúčavy a znížiť prašnosť.

Pripravuje sa aj revitalizáciu rybičkovej fontány v parčíku pri súsoší Immaculata

Skryť sa pred slnečnými lúčmi je možné aj v parkoch, kde sú spustené fontány, ktoré tam takisto výrazne znižujú teplotu. Spolu máme v Košiciach spustených tucet fontán, pripravuje sa aj revitalizácia rybičkovej fontány v parčíku pri súsoší Immaculata.

Správa mestskej zelene od utorka spúšťa dva rozprašovače vodnej hmly na Hlavnej ulici, pod ktorými sa v prípade teplôt nad 30°C takisto budú môcť osviežiť obyvatelia aj návštevníci mesta. Príjemné osvieženie čaká počas celého leta všetkých športu a relaxu chtivých Košičanov aj na kúpalisku Rumanova.

To bude počas pracovných dní až do konca júna otvorené vždy od 12.00 – 19.00 hod., cez víkendy  je možné prísť zaplávať si už od deviatej. Dnes na poludnie tam vonkajšia teplota prekročila tridsiatku. Voda v plaveckom bazéne mala osviežujúcich 24°C, v neplaveckom bazéne 26°C a v detskom to bolo ešte o stupeň viac. 

(JP)
Foto: MK

Odporúčame

TOP články