Centrom mesta sa bude ozývať cval koní

Jazdeckú a poľovnícku sezónu ukončila slávnostná Hubertova jazda

Jazdeckú a poľovnícku sezónu uzavrie tradičná Hubertova jazda slávnostným pochodom centrom mesta. Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v spolupráci s mestom Košice ju pripravili na piatok 27. októbra.

Presne na poludnie o 12.00 hod. sa stretnú jazdci na koňoch pri bronzovej soche žrebca Arda v areáli UVLF, odkiaľ sa v sprievode vyberú po Komenského cez Hlavnú ulicu až k Národnému divadlu. Práve tu sa Košičania i návštevníci mesta budú môcť od 13.00 hod. pokochať slávnostným nástupom a dekoráciou desiatok koní a jazdcov.

Súčasťou programu bude malý koncert poľovníckych trubačov, zaznie reglement Hubertovej jazdy a chýbať nebude prehliadka dravcov. Od 13.30 hod. sa jazdci vyberú do lesov v okolí Bankova na symbolický „lov na líšku.“

Hubertova jazda je tradičným symbolickým ukončením jazdeckej sezóny. Vzdáva česť jazdcom, športovcom a koňom, ktoré celý rok slúžia človeku, reprezentujú ho a pomáhajú mu v jeho práci. Táto tradícia má priblížiť sviatok svätého Huberta – patróna jazdcov, ale aj poľovníkov.

Zdroj: mesto Košice

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články