Čekyho hudobný labák zabodoval v Poľsku

Čekyho hudobný labák zabodoval v Poľsku

Cyklus košického štúdia RTVS pre deti, ktoré chcú hudbu nielen počúvať, ale aj tvoriť, Čekyho hudobný labák, zabodoval v Poľsku.

„Som rád, že som bol spolu s Mariánom Čekovským, Vladom Balkom a Ingrid Dezijn pri vzniku detského cyklu, ktorý zaujal aj na medzinárodnej scéne, „ píše na svojom FB Jozef Puchala, jeden z tvorcov relácie.

V hlavnom meste Poľska, vo Varšave, získal špeciálnu cenu poroty na medzinárodom festivale Heart of Europe.

„Verím, že môžem v mene tímu tvorcov poďakovať všetkým hviezdam slovenskej ale i českej pop music za to, že venovali svoj čas deťom. Verím, že môžem poďakovať aj našim najlepším textárom (za všetkých K. Peteraj, V. Krausz, D. Hevier…), ktorí pod organizačnou taktovkou produkcie (E. Hajasteková), scenáristu (Roman Sorger), hlavného kameramana (P. Hospodár) či kameramana a strihača (A. Saldžjan) vytvorili naozaj hodnotné diela. Samozrejme, nemožno zabudnúť ani na majstrovstvo majstrov zvuku (A.Thiessen, J. Balog, M. Brostl). Je to súčasne aj ocenenie pre ďalších ínterných a externých tvorcov z košického štúdia RTVS (cyklus spolu s V. Balkom režíruje aj M. Kleis), a tiež členov tvorivého tímu, ktorý zastrešuje známa FUGA na Moyzesovej ulici v KE. Čekyho hudobný labák je tiež jednou zo siedmich detských relácií, ktorými sa košické štúdio RTVS prihlásilo počas môjho riaditeľovania v rokoch 2018 až 2023 k stratégii získať si v zmodernizovanom prostredí štúdia záujem detských divákov.“ Dodáva Puchala.

FOTO: RTVS

Odporúčame

TOP články