Autori najlepšieho startupu pre rozvoj Košíc si zajtra odnesú 10 000 eur

Autori najlepšieho startupu pre rozvoj Košíc si zajtra odnesú 10 000 eur

Mesto Košice v spolupráci s Creative Industry Košice a Civitta Slovakia vyhlásilo začiatkom roka v rámci projektu Košice 2.0 otvorenú výzvu na zapojenie sa do akceleračného programu Challenger Urban:Creative zameranú na podporu inovačného a podnikateľského potenciálu. O víťazovi rozhodne odborná porota v utorok podvečer.

Do druhého ročníka tohto programu bolo vybraných so svojimi projektami celkovo 12 tímov, resp. začínajúcich firiem. Účastníci absolvovali v uplynulých týždňoch viacero workshopov a individuálnych konzultácií s mentormi. Ich cieľom bolo, aby svoj startup mohli čo najlepšie prezentovať na finálovom večeri – Demo Day.

Ten sa začína v utorok 28. júna o 18.00 hod. v Kulturparku na Kukučínovej ulici v Košiciach. Porota už po druhý raz vyberie najlepší startup s potenciálom zvýšiť kvalitu života v meste. Víťaz si odnesie cenu Acceleration Progress Award vo výške 10 000 eur.

Intenzívny akceleračný program Challenger Urban:Creative spája partnerov zo samosprávy, biznisu, školstva a neziskového sektora. V priebehu niekoľkých mesiacov majú startupy zo Slovenska aj zahraničia možnosť rozvíjať inovatívny produkt alebo službu s priamym dopadom na kvalitu života v meste Košice.

Svojho favorita si okrem poroty zvolí aj publikum

O víťazovi rozhodne odborná porota v zložení: viceprimátor mesta Košice Marcel Gibóda (nezávislý), riaditeľ Creative Industry Košice Michal Hladký, spoluzakladateľka Sensoneo Andrea Basilová a partner v CB Investment Management Michal Nešpor. U projektov budú posudzovať najmä inovatívnosť, dopad na kvalitu života občanov, realizovateľnosť a progres v akceleračnom programe.

Okrem prezentácií finalistov si verejnosť bude môcť vypočuť hlavnú rečníčku podujatia Michaelu Krškovú. Tá aktuálne pôsobí na Úrade vlády Slovenskej republiky ako Chief Innovation Officer Slovenska a koordinuje financovanie výskumu, vývoja a inovácií na Slovensku.

Každý tím počas bude mať podujatia niekoľko minút na to, aby porote a publiku predstavil svoju inováciu v čo najlepšom svetle. Verejnosť v hlasovaní rozhodne o tom, kto si odnesie titul People’s Choice Award a balík služieb od partnerov programu.

Utorkového Demo day sa môže zúčastniť každý, kto sa vopred zaregistruje na: bit.ly/DemodayChallenger

(DT)

Foto (Ilustr.): Miro Vacula

Odporúčame

TOP články