Automaty na cestovné lístky sú terčom vandalov

DPMK na Silvestra odstaví automaty na lístky

Počas posledných deviatich dní došlo v Košicach k trom poškodeniam automatov na cestovné lístky. Ich opätovné sprevádzkovanie bude trvať niekoľko mesiacov. Pred niekoľkými dňami sa stal terčom vandalov automat na zastávke Sofijská na Sídlisku Ťahanovce, počas uplynulého víkendu poškodili vandali automat na zastávke Kalinovská v mestskej časti Dargovských hrdinov.

Automaty sú monitorované

Ako uviedol Dopravný podnik mesta Košice (DPMK), poškodzovanie automatov patrí ku najčastejším škodám spôsobených vandalizmom. Na zastávkach je nainštalovaný kamerový systém a rovnako je v prevádzke online monitoring automatov na cestovné lístky. Hlásenia sú tak okamžite prenášané do centrálneho dispečingu DPMK. Cieľom monitoringu automatov je predovšetkým zabrániť vandalizmu a ich vykrádaniu.

„Žiadame verejnosť, aby pomáhala pri znižovaní prípadov poškodzovania majetku spoločnosti a vyzývame občanov, aby sa nebáli nahlásiť vandalizmus, ktorého sú svedkami. Súčasne upozorňujeme, že každý útok oznamujeme polícii a v súvislosti s identifikáciou páchateľa jej poskytujeme kamerový záznam,“ dodal DPMK.

Do doby, kým budú automaty opäť v prevádzke, cestujúci si môžu lístky zakúpiť vopred na predajných miestach alebo využiť niektorú z mobilných aplikácií na kúpu cestovného lístka či SMS cestovný lístok.

Zdroj: DPMK

Foto (ilustr.): mesto Košice

Odporúčame

TOP články