1. jarný bikertest už túto nedeľu

1. jarný bikertest už túto nedeľu

Po dvojročnej prestávke sa v nedeľu 27.marca dopoludnia uskutočnia tradičné preteky pre širokú verejnosť – 1. jarný bikertest. Podujatie organizujú Mestské lesy Košice v spolupráci s Klubom turistov Víkend. Trať vedie z Čermeľa na Bankov. Pre víťazov sú pripravené originálne medaily a pre všetkých pretekárov na záver tombola so zaujímavými cenami.

Miesto štartu je na Vonkajšom červenom brehu, prezentácia sa bude konať medzi deviatou a desiatou ráno, štart je postupne v intervaloch od 10:30. Maximálny počet štartujúcich je 80.

Preteká sa v piatich kategóriách podľa veku. Trať meria 2300 metrov s prevýšením 200 metrov. Cieľ je v záhradkárskej osade na Hornom Bankove.

Špeciálna cena je pripravená pre rodičov s deťmi. Ocenenie získa rodina s najväčším počtom členov, v prípade rovnakého počtu členov, rodina s najnižším súčtom časov.


Účastníci 1. jarného bikertestu (27. 3. 2022) sa môžu porovnať’ ako sa do jesene zlepšia. Na 1. jesennom bikerteste (23. 10. 2022) sa vyhodnotí ,,skokan roka” (jazdec s najvýraznejším časovým zlepšením).

Preteká sa podľa týchto základných pravidiel:
– Prilba je povinná!
– Pomalší pretekár je povinný na vyzvanie uvoľ’niť stopu rýchlejšiemu.
– Elektrobicykel- povinnosť nahlásiť e-pohon pri prezentácii.
– Pretekári, tréneri, funkcionári a diváci sa pretekov zúčastňujú na vlastné nebezpečenstvo.
– Preteká sa za otvorenej cestnej a turistickej premávky. Usporiadateľ’ neručí za škody na zdraví a veciach, ktoré účastník zaviní sebe, alebo druhým.

(CŠ)

Foto: Mestské lesy

Odporúčame

TOP články