Poznáme Športovú osobnosť Košíc

Poznáme Športovú osobnosť Košíc

Hokejový brankár Dominik Riečický získal ocenenie Športová osobnosť Košíc (ŠOK) 2023. Laureátov 15. ročníka vyhlásili v piatok počas slávnostného galavečera. Riečický je šiesty hokejista s týmto ocenením.

Brankár košických „oceliarov“ sa v roku 2023 výrazne podieľal na extraligovom titule, ktorý košický tím získal po ôsmich rokoch. Za svoje výkony vo vyraďovacej časti získal ocenenie „Zlatá korčuľa“ pre najlepšieho hráča play off. Životnú sezónu zakončil účasťou na MS v Lotyšsku, na ktorých bol v pozícii tretieho brankára slovenského tímu. V košickom klube pokračoval aj v ročníku 2023/2024 a v jeho úvode si s tímom zahral aj v prestížnej Lige majstrov.

Štvrtýkrát za sebou získal ocenenie ŠOK hokejista. Riečický vystriedal na pomyselnom tróne útočníka Juraja Slafkovského, pred ním dvakrát ocenili obrancu Erike Černáka. Z hokejistov sa z prvenstva v ankete ŠOK v minulosti tešili aj útočníci Peter Bartoš (2010) a Ladislav Nagy (2018).

Laureáti ankety ŠOK 2023:

Absolútny víťaz: Dominik Riečický (hokej)

Kategória TOP (v abecednom poradí): Sebastián Bačo (futsal), Vladimír Dravecký st. (hokej), Alexandra Filipová (kickbox), Romana Gajdošová (triatlon), Martin Kátlovský (florbal), Zuzana Paňková (vodný slalom), Dominik Riečický (hokej), Nikola Seničová (vzpieranie), Richard Tury (skejtbording), Barbora Wrzesinská (basketbal)

Legenda: Miroslav Ihnačák (hokej), Dušan Ujhely (futbal)

Nádej: Vladimír Dravecký ml. (hokej), Nikolaj Szilagyi (zápasenie), Ráchel Závacká (vzpieranie)

Masters: Jozef Bomba (kulturistika)

Športový kolektív: HC Košice (hokej), Klub orientačného behu ATU Košice (orientačný beh)

Hendikepovaný športovec: Helena Kašická (tanec na vozíčku)

Zdroj: TASR

Odporúčame

TOP články