Nové vývojové centrum ponúkne prácu 200 špecialistom

Nové vývojové centrum ponúkne prácu 200 špecialistom

Spoločnosť MinebeaMitsumi v utorok (21. 5.) v Košiciach slávnostne otvorila nové vývojové centrum. Prispieť má k rozšíreniu výrobného programu, posilneniu v oblasti vývoja nových produktov a aplikácií pre automobilový trh či vývoja elektromotorčekov pre priemyselné využitie. Pracovať by tu mohlo do 200 ľudí.

Spoločnosť chce zároveň zintenzívniť spoluprácu s Technická univerzita v Košiciach a ďalšími uznávanými univerzitami. Vytvoriť tak chce živý ekosystém výmeny znalostí a technickej zdatnosti.

Nové R&D centrum sa bude špecializovať na vývoj priemyselných a automobilových riešení či návrh a testovanie softvéru, čím sa diverzifikuje a obohatí výrobné zameranie existujúcich závodov firmy v Košiciach.

Otvorenia nového vývojového centra sa zúčastnil aj viceprimátor mesta Košice Marcel Gibóda, ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol význam MinebeaMitsumi pre Košice. Zároveň zdôraznil, že dlhodobým cieľom vedenia mesta je spraviť z Košíc technologického lídra na Slovensku, kde nájdu uplatnenie vysokokvalifikovaní obyvatelia.

„Práve spolupráca s firmami, akou je MinebeaMitsumi, je cestou, ako tento cieľ dosiahnuť. Vaše prepojenie s košickými univerzitami a strednými školami je tou kľúčovou ingredienciou nášho vzájomného vzťahu, vďaka ktorému môžeme spoločne dlhodobo prosperovať. Vytváranie pracovných príležitostí s vysokou pridanou hodnotou pre ľudí so zručnosťami nám môže pomôcť zastaviť odliv našich najtalentovanejších mladých ľudí. Aj to je úlohou medzisektorových platforiem, ku ktorým sa mesto Košice v poslednom čase pripojilo alebo ich spoluvytváralo. Najnovšou z nich je od januára tohto roku náš spoločný projekt s Košice IT Valley a Slovenská obchodná a priemyselná komora – nezisková organizácia BUSINESS KOŠICE. Jej prvoradým cieľom je podpora a propagácia ekonomického a urbanistického rozvoja mesta. Aby sme to dosiahli, spolupracujeme s našimi partnermi z ekonomického sektora na vytváraní medzinárodnej značky mesta schopnej prilákať a podporovať strategické investície a potrebné talenty,“ uviedol viceprimátor.

Japonsko má so Slovenskom veľmi dobré vzťahy a ich podpora je značná. Svedčí o tom aj fakt, že prezident spoločnosti MinebeaMitsumi Yoshihisa Kainuma a veľvyslanec Japonska v SR J. E. p. Yasuhiro KAWAKAMI odsúdili útok na predsedu vlády SR a vyjadrilli podporu Slovensku. Podobný útok sa odohral v Japonsku, kde bývalého japonského premiéra Šinzó Abe postrelil atentátnik, na čoho dôsledky zranení však zomrel. Vyjadrili tak úprimnú podporu demokratickému Slovensku a práve takýchto partnerov si ceníme.

Vzťahy medzi japonským veľvyslanectvom, japonskou spoločnosťou a mestom Košice doslova prekvitajú. V Košiciach totiž v roku 2019 pribudlo pri príležitosti 100. výročia nadviazania diplomatických vzťahov medzi Japonskom a bývalým Československom spolu 100 japonských čerešní. Mesto dostalo 50 stromov od Veľvyslanectva Japonska na Slovensku v spolupráci s japonským závodom MinebeaMitsumi. V jeho areáli neďaleko košického letiska pribudlo zvyšných 50 takýchto stromov.

„Stromy sakury, ktoré pri tejto vzácnej príležitosti Košice dostali a odvtedy skrášľujú naše mesto, sú pre mňa symbolom výnimočného vzťahu, aký majú Slovensko a Japonsko,“ skonštatoval viceprimátor.

Zdroj: mesto Košice

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články