Nad jazerom sa v najbližších dňoch začne s náhradnou výsadbou stromov

Za vyrúbané stromy na Slaneckej vysadia dvojnásobok

V košickej mestskej časti Nad jazerom začnú v najbližších dňoch s prácami súvisiacimi s náhradnou výsadbou stromov za 381 topoľov, ktoré rástli popri Slaneckej ceste. Vyrúbali ich z dôvodu rozšírenia tejto komunikácie. Za vyrúbané stromy vysadia dvojnásobok.


        „Nové dreviny pribudnú medzi materskou školou (MŠ) Dneperská a Uralskou ulicou, kde nájde miesto 13 stromov, a tiež v okolí mimoúrovňovej križovatky Nižné Kapustníky – Slanecká cesta, kde pribudne 106 stromov,“ uvádza mesto s tým, že výsadba má byť ukončená do konca tohto mesiaca.
        Do konca marca pribudnú nové dreviny aj v Krásnej v areáli MŠ Sv. Marka Križina, v mestskej časti Západ v parku za Sladovňou a tiež v priestore za multihalou v okolí navrhovanej prepojovacej komunikácie Popradská – Alejová – Gemerská.
      Za vyrúbané stromy na Slaneckej ceste vysadia na území Košíc spolu 774 kusov rôznych druhov drevín, a to v ôsmich lokalitách na pozemkoch mesta. Vlani v rámci náhradnej výsadby vysadili 468 stromov v troch lokalitách na Sídlisku KVP. Celková cena za vysadenie všetkým stromov predstavuje sumu necelých 461.000 eur.

Zdroj: TASR

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články