Na ZŠ Starozagorská pribudnú nové športoviská

Na ZŠ Starozagorská pribudnú nové športoviská

Na sídlisku KVP sa v štvrtok 20. júla začalo s výstavbou ďalšieho nového športoviska. Na ZŠ Starozagorská sa zmodernizuje atletický ovál, ktorý sa po dokončení stane aj spádovým športoviskom pre viacero škôl a žiakov z okolia. Bežecký ovál bude pozostávať so štyroch 200-metrových dráh vrátane cieľovej rovinky na krátke trate s dĺžkou 60 metrov. Chýbať nebude ani doskočisko s pieskom pre skok do diaľky.

V areáli školy vznikne okrem toho aj nové ihrisko pre malý futbal s umelou trávou, ktoré bude mať certifikované rozmery 32,6 x 52 metrov. Okrem tréningov sa tam budú môcť konať aj súťažné zápasy. Športoviská budú dopoludnia slúžiť na vyučovanie telesnej výchovy, popoludní budú prístupné pre širokú verejnosť a košické športové kluby. Nový šat dostane aj multifunkčné ihrisko a tribúna. Celý areál dostane aj nové osvetlenie.

Projekt sa mal pôvodne realizovať už vlani

Stavebné práce zrealizuje v nasledujúcich ôsmich mesiacoch bratislavská spoločnosť Sportfinal. Tá spomedzi štyroch firiem uspela vo verejnom obstarávaní s ponukou vo výške 586 444 eur, čo bolo o takmer 28 percent menej než predpokladaná hodnota zákazky.

Mesto Košice na tento projekt získalo finančný príspevok z Fondu na podporu športu vo výške 381 189 eur, keď so svojou žiadosťou uspelo rámci výzvy „Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry“. Získané prostriedky pokryjú 65 percent nákladov, zvyšných 35 percent bude sumou 205 525 eur financovaných z rozpočtu mesta Košice.

Modernizácia atletického oválu a výstavba ihriska pre malý futbal na ZŠ Starozagorská sa mala pôvodne uskutočniť od júna 2022 do marca 2023. To sa však nestalo. Mesto sa s pôvodným zhotoviteľom, ktorý uspel vo verejnom obstarávaní, ešte minulý rok dohodlo na ukončení zmluvy.

Viac čítajte tu:

Zdroj: mesto Košice

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články