Košické školy opäť potvrdili svoju kvalitu

Najlepšou školou ZŠ Staničná v Košiciach

Najlepšou základnou školou na Slovensku podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) je cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda v mestskej časti Košice – Západ na Bernolákovej ulici. Pozíciu v top 10 z minuloročného rebríčka obhájila Základná škola Staničná 13 Košice v mestskej časti Košice – Juh, ktorá sa tento rok umiestnila na štvrtom mieste.

Spomedzi najlepších gymnázií na Slovensku v rebríčku INEKO obhájilo druhú pozíciu košické Gymnázium Poštová 9. Medzi stálice v top 10 SOŠ patrí SPŠ elektrotechnická, Komenského 44, Košice, ktorá sa umiestnila na šiestom mieste. Deviate miesto patrí Súkromnej škole umeleckého priemyslu filmovej na Petzvalovej ulici.

Hodnotenie školy je vypočítané pri základných školách na základe výsledkov celonárodných testov v 5. a 9. ročníku (Testovanie 5, Testovanie 9) a mimoriadnych výsledkov žiakov vo vybraných súťažiach. Pri gymnáziách a SOŠ ide o externú časť a písomnú formu internej časti maturít, mimoriadne výsledky žiakov a nezamestnanosť absolventov.

Kompletné rebríčky a výsledky ostatných škôl sú voľne dostupné na portáli https://skoly.ineko.sk.

(LS, CŠ)

Foto (ilustr.): ZŠ Staničná

Odporúčame

TOP články