Košice zdolali Slovan aj v druhom zápase

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 2. zápase štvrťfinále play off Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 5:4. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy zvýšili svoj náskok na 2:0. Tretí duel je na programe v piatok 22. marca v Bratislave.

Úvod patril domácim, ktorí vstúpili do zápasu aktívne a po viacerých príležitostiach išli do vedenia v 10. minúte. Pollock zakončil samostatný únik po prihrávke Deyla, Breton následne využil medzeru v defenzíve hostí a od 14. minúty bolo 3:0, keď Pollock pripravil gól pre Jääskeläinena. Slovanisti sa však dvihli a ešte do prvej prestávky znížili na 2:3. Mahbod po úniku prvýkrát prekonal Riečického a Findlay zblízka zužitkoval presilovku o dvoch hráčov. Druhá tretina sa začala s obojstranne pozornejšími defenzívami a vyčkávaním na chybu súpera. Dočkali sa jej „oceliari,“ keď Jääskeläinen strelou z väčšej vzdialenosti prekvapil Godlu a krátko na to Šimun zakončil ofenzívnu akciu – 5:2. Domáci sa v tretej tretine zamerali na aktívnu defenzívu, Slovanistov dlho nepúšťali do nebezpečných pozícií. Za hostí znížil gólom v presilovke Fominych, ktorý v 58. minúte prekonal Riečického a definitívnu podobu výsledku dal šesť sekúnd pred koncom Ranford.

Košičania zdolali Slovan aj v šiestom vzájomnom zápase v prebiehajúcej sezóne. Vo štvrtok a piatok (22. a 23. marca) sa oceliari o 18.00 predstavia na bratislavskom ľade.