Košice vedia o sile Slovana, Šedivý: „Netreba mať prehnaný rešpekt“

HC Košice zdolali Duklu Trenčín 4:1

     Hokejisti HC Košice vnímajú Slovan Bratislava ako najsilnejšieho možného súpera, pred ktorým však nechcú mať príliš veľký rešpekt. V semifinálovej sérii Kaufland play off Tipos extraligy 2021/2022 nie sú v pozícii favorita, začnú ju dvomi zápasmi na ľade súpera s cieľom zvíťaziť aspoň v jednom z nich. Brankár „oceliarov“ Andrej Košarišťan aj jeho spoluhráči veria, že po nepriaznivých výsledkoch s „belasými“ v základnej časti sa potvrdí, že play off je iná súťaž.


      Košičania podľahli Slovanu vo všetkých štyroch vzájomných zápasoch v základnej časti 2021/2022. Nezískali v nich ani bod a tohto súpera nezdolali od 1. marca 2020, keď na bratislavskom ľade zvíťazili 4:1. Bol pri tom aj Košarišťan, ktorý víťazstvo „oceliarov“ sledoval zo striedačky. Odvtedy Slovanu podľahli v ôsmich extraligových zápasoch a pred vzájomnou sériou si uvedomujú, že niet lepšej príležitosti na revanš. „Slovan vnímam ako silného súpera. Je to favorit série, vyhral základnú časť a jeho sila je veľká. Budú to pre nás náročné zápasy, no dáme do nich maximum nášho úsilia. Sériu začíname vonku a bolo by dobré, ak by sa nám podarilo vyhrať jeden z úvodných dvoch zápasov,“ uviedol Košarišťan.
      V košickej bránke nastúpil vo všetkých štyroch vzájomných zápasoch v ZČ, v dvoch prípadoch však po spŕške gólov prepustil miesto Dominikovi Riečickému. Košičanom stretnutia s „belasými“ príliš nevyšli a to by radi zmenili: „Zápasy s nimi boli špecifické. Síce sme všetky prehrali, ale viackrát nechýbalo veľa k tomu, aby sme bodovali. Play off je však iná súťaž a verím, že všetci spravíme všetko pre to, aby sme boli lepší a aby to mal Slovan s nami ťažšie než v ZČ.“
      Slovan bol v základnej časti (spoločne s Nitrou) so 189 strelenými gólmi najlepší spomedzi všetkých tímov a v štyroch zápasoch strelili Košiciam 17 gólov. Košarišťan a spol. si uvedomujú ofenzívnu silu súpera: „Ich štatistiky hovoria za všetko. Slovan má v útoku veľké mená. Play off je však špeciálne aj v tom, že hocikto môže dať dôležitý gól a nebezpečný je každý hráč. My si musíme dať pozor na všetkých. Hovorí sa, že play off rozhodujú štvrté formácie, preto nesmieme podceniť ani jedno striedanie,“ poznamenal košický brankár.
      V súčasných kádroch Slovana a Košíc je päť hráčov s minulosťou v tíme súpera. Proti bývalým košickým spoluhráčom nastúpia Slovanisti Marcel Haščák, Martin Belluš a Jakub Sukeľ. Dres Slovana si v minulosti obliekli obranca Eduard Šedivý a útočník Marek Bartánus, ktorý s ním získal v roku 2012 majstrovský titul po dramatickej sedemzápasovej finálovej sérii práve s Košicami. Šedivý odohral za Slovan predčasne ukončenú sezónu 2019/2020. „Spoločne s Marekom Bartánusom sme hrali proti nášmu bývalému klubu už vo štvrťfinále proti Michalovciam a rovnaká situácia nastane aj teraz. O motiváciu však máme postarané všetci. Vieme o sile súpera, no netreba mať z neho prehnaný rešpekt,“ poznamenal Šedivý, ktorý verí v silu košického mužstva.
      To začínalo aj sériu s Michalovcami na ľade súpera, no napokon z toho spravilo výhodu, keďže sa na domáci ľad presunulo s vedením 2:0 na zápasy. „Slovanisti zvíťazili v základnej časti, takže je zrejmé, že je to najsilnejší súper, akého sme mohli dostať. Avšak s každým sa dá hrať, aj so Slovanom. Liga je vyrovnaná a či by sme hrali proti Slovanu alebo proti Zvolenu, vždy by sme museli dať do toho sto percent. Sila belasých je jasná. Majú široký káder, dobrých brankárov aj obranu a kreatívnych útočníkov. Aj my však máme svoju kvalitu,“ povedal Šedivý.

PROGRAM PLAYOFF SEMIFINÁLE:

1. zápas: HC Slovan Bratislava – HC Košice  07.04.2022, 17:00 Aréna Ondreja Nepelu

2. zápas: HC Slovan Bratisla – HC Košice  08.04.2022, 18:30 Aréna Ondreja Nepelu

3. zápas: HC Košice – HC Slovan Bratislava  11.04.2022, 18:30 Steel Aréna

4. zápas: HC Košice – HC Slovan Bratislava  12.04.2022, 18:30 Steel Aréna

Zdroj: TASR

Foto: HC Košice

Odporúčame

TOP články