Kapely No Name a Nocadeň historicky prvý raz na spoločnom pódiu

Kapely No Name a Nocadeň historicky prvý raz na spoločnom pódiu

Unikátne spojenie kapiel NO NAME A NOCADEŇ, ktoré vlani predstavili spoločnú pieseň “V pôvodnom znení” a následné vydanie deviateho albumu NO NAME vyvrcholí na česko-slovenskom turné oboch kapiel. Odštartuje v rodnom meste Košice 21. marca 2024 o 19:00 hod. v Športovej hale Stará jazdiareň.

Spojenie dvoch výnimočných hlasov v živej koncertnej verzii, je možné zažiť iba na spoločnom turné. Duet Igora Timka a Rasťa Kopinu s názvom V pôvodnom znení pochádza z rovnomenného albumu kapely NO NAME. Igor a Rasťo sú bývalými spolužiakmi z konzervatória, ktorí dokonca sedeli v jednej lavici. Ide o historicky prvú umeleckú spoluprácu týchto dvoch kapiel. 

„S Igorom nás spája dlhoročné priateľstvo od strednej školy. Pamätám si, ako mi Igor púšťal ich prvé demo snímky. Naše osudy sú celkom poprepájané, takže spoločná pesnička je iba logickým vyústením. Obaja sme vedeli, čo môžeme od seba po toľkých rokoch čakať, ale aj tak mám pocit, že sme sa navzájom dokázali aj trocha prekvapiť,“ s úsmevom prezradil Rasťo Kopina z NOCADEŇ. 

„NOCADEŇ sú autorsky a poeticky výnimoční. Z novej piesne mám pocit, že sa navzájom ťaháme do iných svetov a iných poetík. Myslím si, že naša spolupráca nebola otázkou prečo, ale kedy,“ vyznal sa Igor Timko. 

NO NAME sú na hudobnej scéne už 27 rokov a fungujú v zostave: Igor Timko, Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Sallai a Pavol Jakab.

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/no-name-nocaden-v-povodnom-zneni-tour-2024-kosice-2024-03-21/?utm_source=live_music

Odporúčame

TOP články